Autoelektrikář     26–57–H/01

Absolvent získá široké dovednosti při údržbě a opravách elektrického vybavení silničních motorových vozidel, umí diagnostikovat závady, vyměňovat součástky a provádět údržbu, měření na elektrických obvodech a zařízeních vozidel. Autoelektrikáři se uplatní ve stanicích technických kontrol a stanicích měření emisí. Provádějí opravy a údržbu, demontáž a montáž, výměnu, nastavení a seřízení elektrických a elektronických zařízení silničních motorových vozidel. Jejich znalosti jsou využívány při obsluze měřicích, diagnostických a testovacích zařízení pro kontrolu systémů silničních motorových vozidel a jejich částí.

učební pomůcka

Během studia se žáci mohou zúčastnit exkurzí do výrobních závodů v Čechách i Německu, pravidelně se pořádají zájezdy na automobilové a motocyklové výstavy.

Odborný výcvik absolvují žáci prvního ročníku ve školních dílnách, kde získají manuální zručnost. Od druhého ročníku absolvují výuku v partnerských firmách.

Škola žáky vybavuje ZDARMA pracovním oděvem a obuví.

Žáci zdarma absolvují svářečský kurz ZK 135  1.1 za příplatek 5 000,- Kč mohou získat rozšíření kurzu, osvědčení a svářečský průkaz pro svařování v ochranné atmosféře.

Součástí studia oboru Autoelektrikář je získání řidičského průkazu skupiny B a C zcela ZDARMA. Toto oprávnění si mohou žáci rozšířit o skupinu A2 (motocykly do 35 kW).

Po dosažení věku 16 let mohou žáci nižších ročníků získat za výhodných finančních podmínek řidičský průkaz skupiny A1 (125 cm3, 11 Kw).

Úspěšní absolventi tohoto učebního oboru mají možnost dalšího vzdělávání v denním nástavbovém studiu, které je zakončeno maturitní zkouškou. Během tohoto studia absolvují kurz profesní způsobilosti řidiče a mohou získat průkaz profesní způsobilosti řidiče. 

Škola spolupracuje s těmito partnerskými firmami: APM Automotive s.r.o., Kdyně (významný prodejce náhradních dílů pro osobní, užitková i nákladní vozidla), Auto Kalný (dealer Peugeot), Autospol Horažďovice (dealer Škoda), Lorenc Logistic Klatovy, Autocentrum Blohmann Klatovy (dealer Ford, Kia), Auto Nejdl Klatovy (dealer Škoda, Renault, Hyundai, Citroen, Dacia).

Učební plán ze ŠVP naleznete  - ZDE!

Rychlé odkazy