Autoelektrikář     26–57–H/01

Absolvent získá široké dovednosti při údržbě a opravách elektrického vybavení silničních motorových vozidel, umí diagnostikovat závady, vyměňovat součástky a provádět údržbu, měření na elektrických obvodech a zařízeních vozidel. Autoelektrikáři se uplatní ve stanicích technických kontrol a stanicích měření emisí. Provádějí opravy a údržbu, demontáž a montáž, výměnu, nastavení a seřízení elektrických a elektronických zařízení silničních motorových vozidel. Jejich znalosti jsou využívány při obsluze měřicích, diagnostických a testovacích zařízení pro kontrolu systémů silničních motorových vozidel a jejich částí.

učební pomůcka

Během studia se žáci mohou zúčastnit exkurzí do výrobních závodů v Čechách i Německu, pravidelně se pořádají zájezdy na automobilové a motocyklové výstavy.

Odborný výcvik absolvují žáci prvního ročníku ve školních dílnách, kde získají manuální zručnost. Od druhého ročníku absolvují výuku v partnerských firmách.

Škola žáky vybavuje ZDARMA pracovním oděvem a obuví.

Žáci zcela ZDARMA absolvují svářečský kurz a mohou získat osvědčení pro svařování v ochranné atmosféře.

Po dosažení věku 16 let mohou žáci nižších ročníků získat za výhodných finančních podmínek řidičský průkaz skupiny A1 (125 cm3, 11 Kw).

Součástí oboru je řidičský průkaz skupiny B a C, který žák získá zcela zdarma. Toto oprávnění si mohou žáci rozšířit o skupinu E (přívěsy a návěsy nad 750 kg a skupinu A (motocykly). Dále žáci absolvují zdarma svářečský kurz a mohou získat (za úplatu) osvědčení pro svařování v ochranné atmosféře.

Úspěšní absolventi tohoto učebního oboru mají možnost dalšího vzdělávání v denním nástavbovém studiu, které je zakončeno maturitní zkouškou. Během tohoto studia absolvují kurz profesní způsobilosti řidiče a mohou získat průkaz profesní způsobilosti řidiče. V rámci tohoto kurzu si mohou rozšířit řidičské oprávnění skupiny C na C+E (přívěsy a návěsy nad 750 kg) a nemusí jako ostatní žadatelé čekat do 21 let.

Škola spolupracuje s těmito partnerskými firmami: APM Automotive s.r.o., Kdyně (významný prodejce náhradních dílů pro osobní, užitková i nákladní vozidla), Auto Kalný (dealer Peugeot), Autospol Horažďovice (dealer Škoda), Lorenc Logistic Klatovy, Autocentrum Blohmann Klatovy (dealer Ford, Kia), Auto Nejdl Klatovy (dealer Škoda, Renault, Hyundai, Citroen, Dacia).

Učební plán ze ŠVP naleznete  - ZDE!

Rychlé odkazy