Domov mládeže

Sedmipatrová budova s přilehlým areálem (prostory DM jsou v 1., 6. a 7. patře) je uzpůsobena hotelovému typu ubytování. Pokoje jsou třílůžkové s vlastním sociálním zařízením (koupelna s WC). Na každém patře je místnost s TV, malá kuchyňka s lednicí, MVT a rychlovarnou konvicí. Na patrech je Wi-Fi připojení a k využití jsou také počítače. V DM je k dispozici kulečník a místnost pro stolní tenis.

V areálu DM je sportovní hala s posilovnou a sportovní areál – atletická tartanová dráha (200 m) a sektory dálkařský a vrhačský, fotbalové hřiště menších rozměrů s umělým trávníkem, víceúčelová hřiště s umělým trávníkem a nově také s umělým povrchem a kurt na beach volejbal. Součástí sportoviště je také venkovní umělá lezecká stěna.

Školní kuchyně a jídelna jsou přímo v budově DM.

V době osobního volna mají žáci a studenti možnost zájmové činnosti. V současnosti je to především volejbal, florbal, sálová kopaná, kopaná, beach volejbal, kondiční posilování, kroket, kroužek pečení a vaření, ruční práce a společenské hry.

Kontakty

  • Adresa: DM SOŠ a SOU Sušice, Volšovská 1139, 342 01 Sušice

  • E-mail: prchal@sossusice.cz

  • Telefon vrátnice: 771 260 113

  • Mobil: 778 469 911

  • Telefon školní kuchyně: 778 973 716, pí. Vozková

ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Ubytování žáků v domově mládeže proběhne po zahájení školního roku v pondělí  2. 9. 2024. Žáci prvního ročníku (všechny obory) mají slavnostní zahájení školního roku v Sokolovně v Sušici od 10 hodin. Žáci ostatních ročníků mají v pondělí 2. 9. 2024 zahájení školního roku ve škole od 8 hodin.

Po skončení povinností prvního dne ve škole se mohou žáci přijít ubytovat. Pro všechny ubytované bude připraven oběd. Výdej oběda bude od 11.30. Ukončení výdeje ve 13.00. Hlavní náplní dne je ubytování žáků. Bude pokračovat i po obědě. Vychovatelé jsou připraveni podávat informace rodičům. Odpolední čas je také možné ještě využít na nákupy a zařizování věcí potřebných do školy. Po domluvě mohlou žáci I. ročníku na vycházku s rodiči. Návrat do 17.00 na večeři. Po večeři budou ve skupinách úvodní schůzky žáků, poučení, atd.

Třídní učitelé budou žákům I. ročníku vydávat čipy na stravování, vstup do školy a DM  ve škole. Záloha na čip je 100 Kč.

 

Dokumenty ke stažení

Rychlé odkazy