Výroba autobusů

Exkurze do závodu IVEC Bus Vysoké Mýto

Ve středu 5. prosince 2018 se žáci opravárenských oborů zúčastnili další odborné exkurze. Tentokrát měli možnost navštívit ve Vysokém Mýtě největší výrobní závod Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na 90letou tradici výroby autobusů pod jménem Karosa a ročně zde vyrobí přes čtyři tisíce autobusů.¨
Téměř tříhodinová prohlídka začala v budově generálního ředitelství, kde se žáci nejprve seznámili s výrobním programem a organizací společnosti CNH Industial, kam Iveco Bus patří. Potom se chlapci přemístili do muzea, kde jim zkušeným průvodcem byla představena bohatá historie závodu. Zde si též mohli prohlédnout modely dříve vyráběných autobusů Karosa.
Ve výrobním závodě žáci postupně viděli moderní řezání a děrování materiálu laserem, svařování dílů karoserie a též navštívili lakovnu, kde se nejprve celý skelet z důvodu ochrany před korozí ponoří do obří vany. V montážní hale dále viděli, jak se do již nalakované karoserie vkládají jednotlivé komponenty.
Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, její účastníci děkují firmě Iveco Czech Republic, a. s. za možnost návštěvy a průvodcům za obsáhlý výklad.

  1  
  1  
Líbí se Vám fotogalerie?
5.12.2018

Rychlé odkazy