U výrobce traktorů v Rakousku

Exkurze do výrobního závodu traktorů Steyr

Traktory Steyr jsou u rakouských hospodářů nejrozšířenější. V posledním desetiletí se však stávají velmi oblíbené i mezi zemědělci na celém světě, včetně České republiky. SOŠ a SOU Sušice pro své žáky oboru Opravář zemědělských strojů připravila na čtvrtek 10.10.2019 exkurzi do výrobního závodu těchto traktorů. Výroba, vývoj a správní středisko se nachází v rakouském městě Sankt Valentin, které leží nedaleko českých hranic.
Traktory Steyr se začaly vyrábět v roce 1915, hromadná výroba v St.Valentinu se datuje k roku 1947. Významným rokem pro značku byl rok 1996, kdy se tato značka spojila s americkým výrobcem Case IH. Proto jsou dnes vidět na výrobní lince v St.Valentinu vedle sebe traktory Steyr a Case.
Exkurze naší školy začala v přednáškovém sále, kde česká průvodkyně seznámila naše žáky s bohatou historií firmy. Potom následoval přesun do skladu a hlavně na výrobní linky. Na první lince měli možnost zhlédnout kompletaci kabin. Na druhé viděli, jak se postupně spojují jednotlivé komponenty a rodí se nový traktor. Při přechodu mezi linkami byl našim žákům v kinosále, kde si sedli do sedaček traktorů Steyr nebo Case, promítnut film o značce Case. Na volné ploše závodu si dále mohli prohlédnout již vyrobené traktory výše uvedených značek. V rakouském závodě se z celkové produkce vyrábí 20% traktorů Steyr a 80% připadá na značku Case.
Na závěru exkurze bylo pro naše žáky v přijímací místnosti připraveno malé občerstvení a milé překvapení. Každý účastník exkurze dostal od velmi ochotné průvodkyně čepici Case.

  1  
  1  
Líbí se Vám fotogalerie?
10.10.2019

Rychlé odkazy