Jízda zručnosti s traktorem v Sušici

Krajské kolo jízdy zručnosti s traktorem

SOŠ a SOU Sušice uspořádala ve čtvrtek 23. května 2019 krajské kolo soutěže Jízda zručnosti traktorem s přívěsem. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 19 chlapců a dvě děvčata z
z jedenácti škol Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Studenti daných škol mají možnost v průběhu studia zemědělských oborů získat řidičské oprávnění na traktor.
Závodníci museli traktorem New Holland T4.75 s přední hnací nápravou a pětitunovým přívěsem projet co nejrychleji a nejpřesněji připravenou trať s jedenácti překážkami (např. průjezd pravoúhlými zatáčkami, osmičkou, slalomem, přesné zastavení u rampy, přejetí přes dvě lávky, přesné zacouvání do úzké garáže, aj). O celkovém výsledku rozhodla přesnost splnění jednotlivých úkolů a čas jízdy.
Naši školu reprezentovali Lukáš Bublík, Jan Matějka a Tereza Miskowiczová, kteří plně využili znalosti domácího prostředí a obsadili přední příčky celkového hodnocení. Lukáš a Tereza svoji kategorii vyhráli, Honza skončil druhý.
SOŠ a SOU Sušice děkuje společnosti ARBO Klatovy (významný regionální prodejce zemědělské a komunální techniky) za zapůjčení traktoru New Holland a poskytnutí hodnotných věcných darů pro všechny účastníky soutěže. Též děkuje Zemědělskému svazu ČR a jeho územní organizaci v Klatovech za pomoc při pořádání této akce. Poděkování si zaslouží také přední zemědělské podniky okresu Klatovy (Agrospol Malý Bor, Obchodní družstvo Soběšice, VOD Hrádek u Sušice, ZOD Hlavňovice, VOD Velký Bor a Zemědělské družstvo Měčín) za poskytnutí věcných cen pro nejlepší soutěžící.

  1  
  1  
Líbí se Vám fotogalerie?
23.5.2019

Rychlé odkazy