SOŠ a SOU Sušice má mistry Evropy

SOŠ a SOU Sušice má mistry Evropy

Dne 4. 2. 2020 se konalo v Bratislavě MISTROVSTVÍ EVROPY soutěže KORUNA KREATIVITY - OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF EUROPE CROWN OF CREATIVITY 2020 pod záštitou Asociace Fisy, působící jako odborná asociace středních odborných škol a středních odborných učilišť v kadeřnickém a vizážistickém oboru. 

Do evropského finále s tématem SCIENCE FICTION SHOW získalo postup na základě výsledků v předchozích soutěžích, které se uskutečnily v Bratislavě, Sušici, Domažlicích a Prostějově šedesát žáků z 28 českých a slovenských škol. 

Ze SOŠ a SOU Sušice se na Mistrovství Evropy kvalifikovali čtyři žáci oboru vzdělání Kadeřník v několika kategoriích a s velkým úspěchem reprezentovali nejen svoji školu, ale i  město Sušice a Plzeňský kraj.

Mistrem Evropyv kategorii Společenský účes se stal Matyáš Jílek s modelkou Andreou Frančíkovou. Další titul Mistr Evropy v kategorii Foukaná získala také Anna Skýpalová s modelkou Sandrou Kodýtkovou. Eva Pešťáková s modelem Adamem Pešťákem obsadila krásné 2. místo v kategorii Facepainting a dále jí byla udělena cena kreativity od člena odborné poroty Pavla Filandra. Hodiny nácviku zúročila i žákyně Eliška Kožiolová a  s modelkou Barborou Vláčilovou se umístila v kategorii Společenský účes mezi deseti nejlepšími.

Žáci oboru Kadeřník SOŠ a SOU Sušice tak dosáhli mimořádných výsledků v silné mezinárodní konkurenci a právem jim i učitelkám oborného výcviku patří gratulace a velké poděkování za reprezentaci školy.

 

Rychlé odkazy