Naši žáci si vyzkoušeli práci s termokamerou

Žáci 3. ročníku oboru Zedník, Instalatér a Elektrikář měli díky dvěma termokamerám možnost prakticky prozkoumat problematiku tepelných mostů a získat cenné zkušenosti v oblasti termovizní diagnostiky.

Jedná se o velmi kvalitní termokamery značky TESTO, které se s ohledem na rozlišení, citlivost a přesnost měření stávají ideálními pro využití ve vzdělávacím prostředí.

Střední odborná škola se stává stále více otevřeným prostorem pro inovace a moderní technologie. V tomto duchu se naše škola rozhodla zapojit do projektu, který přináší do výuky novou dimenzi – využití termokamery značky TESTO. Termokamera otevírá dveře do světa neviditelného, umožňuje žákům zkoumat a chápat termální vlastnosti okolního světa.

Učitelé odborných předmětů se nejprve sami seznámili s obsluhou termokamer a programovou aplikací TESTO IRSoft, kterou instalovali z oficiálních webových stránek společnosti TESTO. Následně vyučující připravili pro žáky detailní výukový program, který kombinoval teoretické poznatky s praktickým využitím termokamery.

Výsledky byly dokumentovány pomocí termokamery a následně analyzovány s využitím programové aplikace. Pracovní listy připravené učiteli získanými snímky poskytly žákům strukturovaný rámec pro zpracování a porozumění problematice tepelných mostů.

Cílem projektu bylo nejen poučit žáky o tepelných mostech, ale také podnítit jejich kreativitu při hledání řešení a navrhování opatření na minimalizaci tepelných ztrát. Tato forma výuky se ukázala jako mimořádně zajímavá a interaktivní, což vedlo k aktivnímu zapojení žáků.

Rychlé odkazy