Mezinárodní mistrovství v kadeřnické a kosmetické tvorbě

Dne 23.listopadu pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice již 17. ročník soutěže Kouzlo Krásy pořádané jako mezinárodní mistrovství.

Této soutěže určené studentům středních škol a učilišť v oborech kadeřník, kosmetička, vizážista se zúčastnilo celkem 17 škol z Čech, Moravy i Slovenska v 6 soutěžních kategoriích, jimiž byly dámský společenský účes, pánský střih a styling, soutěžní make-up, soutěžní foukaná a dále také rozšířené kategorie o současné módní trendy, jimiž jsou drag queen make-up a facepainting jako malování na obličej, dekolt.

Soutěž byla přehlídkou kreativity s tématem Vesmírná extravagance, jíž se soutěžící zhostili velmi úspěšně a celý sál Sokolovny města Sušice rozzářily velmi propracované tvorby mladých kreativců s bohatou fantazií.

Odborná porota ocenila nejen bohatou účast, ale vyzdvihovala také techniky a tvorbu soutěžících, kteří bojovali ve velké konkurenci mnohdy až filmovým ztvárněním a závěr soutěže připomínal přehlídkové molo moderní avantgardy, která by mohla inspirovat nejeden módní magazín.

 

V nabité atmosféře se podařilo vybojovat sušické škole 1.místo v kategorii soutěžní foukaná, v níž s naprostým přehledem zvítězil Matyáš Jílek, student nástavbového studia Vizážista, stylista a dále 3.místo v kategorii soutěžní make-up studentce teprve 2.ročníku Izabele Schwaigerové, která tak skvěle zabodovala v nejpočetnější soutěžní kategorii, s níž si lámali hlavu i samotní porotci, protože výkony byly velmi vyrovnané.

Sušickou školu vzorně prezentovali i další studenti- v kategorii soutěžní make-up Adéla Kotábová, Petra Velíšková, Petra Sedláčková a v kategorii soutěžní foukaná Veronika Tvrdá.

Rychlé odkazy