Den otevřených dveří SOŠ a SOU Sušice

V rámci Dne otevřených dveří, který pořádala SOŠ a SOU Sušice ve čtvrtek 3.11.2016, si zájemci o učební obor Opravář motorových vozidel (Automechanik) mohli prohlédnout veškeré prostory teoretického i praktického vyučování. Zájem veřejnosti byl hlavně o novou autodiagnostickou dílnu, kterou využívají naši žáci od poloviny letošního října. Tato dílna je vybavena špičkovou americkou technologií 3D geometrie od firmy Hunter, jenž dokáže velmi rychle změřit geometrii náprav všech značek silničních vozidel.
Zájemci si též mohli vyzkoušet nejmodernější autotrenažery, na kterých si lze zvolit nejen jízdu v různých podmínkách, ale též vybrat různé kritické situace.
Dále si návštěvníci školy mohli prohlédnout moderní závodní automobily. Roman Častoral (mistr Evropy v rallyecrossu) vystavoval svůj závodní speciál Opel Astra, rallyový jezdec Stanislav Šelmát přivezl Škodu Fabia WRC. Automobil VW Polo 1600 představil Marek Honzík, který letos skončil na velmi pěkném čtvrtém místě v mistrovství ČR v rallycrossu. Tento závodník se na SOŠ a SOU Sušice vyučil automechanikem a v současné době na naší škole navštěvuje druhý ročník nástavbového studia Podnikání.