Den otevřených dveří 2017

Žáci základních škol zajímající se o učební obor Opravář motorových vozidel (Automechanik) si mohli v rámci Dne otevřených dveří, který pořádala SOŠ a SOU Sušice ve čtvrtek 2.11.2017, prohlédnout veškeré prostory teoretického i praktického vyučování.
Návštěvníci školy si mohli vyzkoušet nejmodernější autotrenažery, na kterých si lze vybrat různé kritické situace nebo zvolit jízdu v různých podmínkách silničního provozu. Budoucí automechanici si též mohli prohlédnout novou autodiagnostickou dílnu, která byla slavnostně otevřena v loňském roce a je vybavena 3D geometrie od firmy Hunter, jenž dokáže velmi rychle změřit geometrii náprav všech značek silničních vozidel.
Na dvoře školy si dále mohli prohlédnout závodní speciál Opel Astra, se kterým se katovický jezdec Roman Častoral pravidelně zúčastňuje závodů mistrovství Evropy v rallyecrossu. Rallyový jezdec Stanislav Šelmát přivezl stále atraktivní Škodu Fabia WRC.
Marek Honzík představil VW Polo 1600, se kterým letos skončil na velmi pěkném třetím místě v mistrovství ČR v rallycrossu. Tento závodník se na SOŠ a SOU Sušice vyučil automechanikem a v současné době pokračuje v oboru Autoelektřikář. Největší pozornost však patřila motokáře Jakuba Talaše (žák třetího ročníku oboru Autoelektrikář), který s ní letos startoval i na mistrovství světa. Své dovednosti přihlížejícím předvedl i praktickou ukázkou.
Mezi vystavenými exponáty byl nepřehlédnutelný nákladní tahač Volvo, který poskytla klatovská dopravní společnost Lorenc Logistic s.r.o. S touto firmou škola dlouhodobě spolupracuje a zájemcům z řad našich žák nabízí velmi zajímavý stipendijní program.